Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XIV sekstantowe andrzejki na żaglowcu

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-11-28 - 2020-12-02

XIV Sekstantowe mikołajki na żaglowcu

Świnoujście - Szczecin

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-12-02 - 2020-12-06

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Czarter jachtów - SwiatBłękitna, spokojna woda, delikatnie zmarszczona wieczorną bryzą. Nieodległy, przyjazny brzeg - na wyciągnięcie ręki. Śmiech przyjaciół spod pokładu - i rozgwieżdżone niebo nad głową...


W.Kanaryjskie Karaiby
Kanada

Wyspy Kanaryjskie

W skład położonego w pobliżu brzegów Afryki archipelagu Wysp Kanaryjskich wchodzi siedem wysp: Gran Canaria, Lanzarote, Gomera, Teneriffa, La Palma, Hierro i Fuerteventura, które stanowią zróżnicowany, bardzo atrakcyjny żeglarsko akwen.

Wyspy Kanaryjskie to nie tylko błękit wody i świeża bryza. to również fantastyczne krajobrazy wulkanów i gór, gęste, zielone lasy, obszary pustynne, bogatą florę, ciekawe porty i gościnnych ludzi żyjących muzyką i karnawałem. O niedrogich restauracjach, kilometrach słonecznych plaż i diun oraz kanaryjskim rumie nie wspominając...

Jachty są dostępne w marinach na trzech największych wyspach:
  • Santa Cruz i Radazul na Teneryfie,
  • Las Palmas i Mogan na Gran Canarii,
  • Puerto Calero na Lanzarote.
Wszystkie bazy są dobrze skomunikowane z lotniskami.

Karaiby

Jeśli szukać na świecie miejsca tak pięknego, barwnego i słonecznego, że nie sposób uwierzyć, że istnieje naprawdę - to Karaiby z pewnością znajdą się na krótkiej liście: Karaibskie słońce świeci niemal nieustannie, temperatury dzienne pawie się nie zmieniają w ciągu całego roku średnia temperatura wynosi 27°C.

Przez cały rok wiatry stale jachtów wieją ze wschodniej ćwiartki od NE do SE z siłą 3 – 6 B zapewniając znakomite warunki do żeglowania co w połączeniu z pięknymi i nie zatłoczonymi kotwicowiskami czynią Karaiby żeglarskim Eldorado.

Popularne miejsca startu może do żeglugi po Karaibach to być Martynika, St. Lucia, Gwadelupa, St. Martin, Tortola czy Grenada. Warto nie zapomnieć o nieco mniej popularnych - ale równie urokliwych Wyspach Dziewiczych

Kanada i Wyspa Vancouver

Wybrzeża Kanady nie są popularnym kierunkiem żeglarskim i wielu wzruszyłoby ramionami na tak absurdalną z pozoru propozycję. I popełniliby w ten sposób ogromny błąd!

Zachodnie wybrzeże Kanady to zaciszna Zatoka Vancouver, osłonięta od oceanicznej fali Pacyfiku Wyspą Vancouver. Na tych, którzy zdecydują się ją opuścić czekają fiordy i kanały Kolumbii Brytyjskiej - z niesamowitym, przepotężnym lasem deszczowym strefy umiarkowanej schodzącym aż do samych skalistych brzegów.

Ze względu na duże skoki pływów i bardzo silne prądy nie można polecić tego regionu początkującym skipperom, jednak jeśli ktoś czuł się dobrze w Norwegii - po odpowiednim przygotowaniu - z pewnością może podjąć się tego wyzwania! Kanada naprawdę pachnie żywicą!