Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XIV sekstantowe andrzejki na żaglowcu

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-11-28 - 2020-12-02

XIV Sekstantowe mikołajki na żaglowcu

Świnoujście - Szczecin

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-12-02 - 2020-12-06

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Czarter jachtów - EuropaBłękitna, spokojna woda, delikatnie zmarszczona wieczorną bryzą. Nieodległy, przyjazny brzeg - na wyciągnięcie ręki. Śmiech przyjaciół spod pokładu - i rozgwieżdżone niebo nad głową...


Chorwacja Grecja
Czarnogóra Włochy

Chorwacja

Chorwacja przez wiele at reklamowała się jako "Mały kraj na wielkie wakacje" i dla żeglarzy jest to bez wątpienia prawda. Adriatyk jest najbliżej położonym nas ciepłym morzem z dużą ilością słonecznych dni w roku, oferującym łagodne warunki żeglowania. Mamy tu:
 • 1185 wysp i wysepek, z których tylko 66 jest zamieszkałych,
 • Liczne zatoki i piękne kotwicowiska oferujących spokojny postój,
 • gęstą sieć w marin o wysokim standardzie usług,
 • kameralne porty miejskie oferujące możliwość cumowania,
 • ogromną liczbę zabytków nie tylko z okresu średniowiecza i renesansu, ale również starożytności.

Szczególną urodę posiada Dalmacja, obszar wybrzeża od Zadaru do Dubrownika. Spotkamy tam trzy rezerwaty przyrody:
 • Kornaty, czyli archipelag wysepek o skalistej, surowej urodzie,
 • rzekę Krka z rewelacyjnymi wodospadami,
 • Telascica, zieloną i pogodną.
Zachwycą każdego 4 kompleksy urbanistyczne będące pod ochroną UNESCO: Dubrownik, Pałac Dioklecjana w Splicie, Katedra w Sibeniku i Trogir. Atrakcyjne są również inne stare miasteczka: Zadar, Hvar czy Korcula. Na amatorów kąpieli czeka wiele żwirowych i kamienistych plaż z przeźroczystą ciemnoniebieską lub seledynową wodą.

Grecja

Grecja ma do zaoferowania żeglarzom wiele wspaniałych tras na Morzu Egejskim i Jońskim. W archipelagu jest ponad 3000 wysp, z których tylko 140 jest zamieszkałych. Każda z nich ma swoją historię i urok, każda oferuje niepowtarzalne i malownicze miejsca.

Niezależnie od akwenu wszędzie znajdują wspaniałe świadectwa klasycznej i średniowiecznej Grecji: świątynie, teatry, fortece, klasztory, z których 18 jest wpisanych na listę zabytków UNESCO. Jeżeli dodać do tego gościnność mieszkańców i dobre wino, nietrudno zrozumieć, dlaczego ojczyzna Homera jest stale celem niezliczonych wakacji.

W zasadzie cała Grecja jest pokryta siecią baz czarterowych: Jachty są dostępne w Atenach, Lavrion, na Rodos, Kos, Korfu, Lefkas, Paros, Skiatos czy Paros. Wszystkie bazy są dobrze skomunikowane z lotniskami.

Czarnogóra

Czarnogóra to dla żeglarzy niemal dziewiczy raj, nie dotknięty (jeszcze!) nadmierną komercjalizacją. Posiada stosunkowo niewielkie (szczególnie w zestawieniu z sąsiadującą Chorwacją) zaplecze żeglarskie ale właśnie na tym polega jej urok. Czarnogóra bywa też nazywana Perłą Morza Śródziemnego, z uwagi na niepowtarzalne malownicze krajobrazy.

Warunki żeglarskie w Czarnogórze są bardzo zbliżone do Chorwackich. Należąca do Czarnogóry część wybrzeża adriatyckiego przez wielu jest uznawana za najbardziej atrakcyjną. Całe wybrzeże jest bardzo zróżnicowane. To tutaj góry schodzą do samego morza. Częstym widokiem są małe, skaliste wyspy z ruinami twierdz lub zamków.

Główne ośrodki żeglarskie w Czarnogórze to:
 • Bar – jedyna prawdziwa marina w Czarnogórze. Doskonała baza wypadowa do Starego Baru i nad Jezioro Szkoderskie.
 • Budva - Nieweielki ośrodek ze sporą ilością knajpek i piękna starówka.
 • Kotor - wspaniałe miasto z piękną starówką i twierdzą, z której rozciąga się wspaniały widok na Bokę Kotorką.
 • Herceg-Novi - miasto turystyczne z małym portem w pobliżu którego znajduje się Zelenik - punkt odprawy granicznej.


Włochy

W skład archipelagu Wysp Toskańskich wchodzą ciekawe krajobrazowo wyspy Elba, Giglio, Capraia, Pianosa, Gorgona, Montechristo. Największa z nich Elba, trzecia co do wielkości na Morzu Śródziemnym, jest górzystą, zieloną wyspą z atrakcyjnymi miasteczkami Portoferriao, Marciana czy Porto Azurro, istniejącymi od czasów romańskich. Położone w widowiskowych zatokach, zachowały wiele zabytków i cieszą oko ładną architekturą. Oprócz kilku marin na wyspie jest wiele małych, urokliwych kotwicowisk i plaż. Pozostałe wyspy archipelagu są skaliste, o zróżnicowanych, czasem surowych krajobrazach, z zatokami z przeźroczystą wodą. Elba jest też bardzo popularna wśród amatorów nurkowania. W odległości 30 Mm od Elby leży Korsyka - wyspa piękna, bogata w skarby natury i zachowana od masowej turystyki.

Zatoka Neapolitańska to jeden z najpiękniejszych regionów Italii, w którym położone są Pompeje, Wezuwiusz i wulkany Campi Flegrei, kultowa wyspa Capri, nie ustępująca jej urodą Ischia i bardziej włoska niż turystyczna Procida. Poniżej Neapolu znajduje się spektakularne, strome wybrzeże Amalfi i kurort Sorrento, wśród natchnionej scenerii. Uroda wybrzeża, bogactwo zabytków i kulinarny raj to atuty Zatoki Neapolitańskiej.

Sycyliajest znana ze swoich zabytków i krajobrazów. Malownicze wschodnie wybrzeże, Etna, Syrakuzy, Taormina i Naxos są licznie odwiedzane przez zamożnych turystów. Ale mniej znane zachodnie wybrzeże, Cefalu z Normańską Katedrą czy Palermo - miasto pałaców, klasztorów i kościołów jest również godne polecenia Na północy Sycylii leżą Wyspy Liparyjskie (Eolskie), siedem wysp pochodzenia wulkanicznego, o egzotycznym wyglądzie i wyjątkowej budowie geologicznej, z dobrymi warunkami do kąpieli i nurkowania. Na południu Sycylii chętnych przyciąga wulkaniczna Pantalleria, dzięki znakomitym warunkom do nurkowania i błotom siarkowym oraz Lampedusa - wyspa o afrykańskim klimacie i białych plażach.

Sycylia jest również dobrymi miejscem startu do rejsu do Tunezji. W tym gościnnym, afrykańskim kraju jest ponad 1200 km wybrzeża z licznymi zatokami, 26 portów i kotwicowisk oraz 4 mariny. Last but not least Malta, po dobie żeglugi znajdziemy się na wyspach maltańskich, położonych na skrzyżowaniu starych szlaków żeglarskich, jedynego w swoim rodzaju muzeum w plenerze z zachowaną architekturą dawnej stolicy wyspy Mediny, barokową La Valetta i miastem zakonu rycerskiego joannitów.