Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XIV sekstantowe andrzejki na żaglowcu

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-11-28 - 2020-12-02

XIV Sekstantowe mikołajki na żaglowcu

Świnoujście - Szczecin

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-12-02 - 2020-12-06

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Afryka dzika czyli Wyspy Zielonego Przyladka - Gambia - SenegalCzy myślałeś kiedyś o tym by przeżyć przygodę życia?
Zwiedzić najpiękniejsze krajobrazy Afryki?
Wyspy Zielonego Przylądka?
Gambię?

Mamy dla Was ofertę rejsu, który na pewno długo zostanie w Waszej pamięci!
Zaczynamy pośród owianych pasatem Wysp Zielonego Przylądka. Następnie pożeglujemy ku Afryce by wpłynąć w rzekę Gambię. Naszym celem jest zapuszczenie się jak najdalej w głąb rzeki. Po drodze podziwiać będziemy lasy mangrowe, hipopotamy oraz przybrzeżne wioski. Poznamy smak prawdziwej Afryki!! Na zakończenie dla chętnych planujemy zorganizować foto safari w Senegalu.A dokładniej rozpoczynamy w Marinie Mindelo leżącej na wyspie Sao Vicente. Mindelo to 51-tysięczne miasteczko, jedyne miasteczko na Wyspach Zielonego Przylądka, w którym znajduje się marina z prawdziwego zdarzenia, czyli z keją, prądem, słodką wodą i nasze miejsce postoju.
Następnie żeglujemy na Maio czyli wyspę, gdzie mieści się stolica Wysp Zielonego Przylądka - Praia. Najbardziej znanym miasteczkiem na wyspie jest jednak Ciudade Velha - pierwsze portugalskie osiedle na Cabo Verde. Miasteczko położone jest nad morzem u ujścia głębokiego kanionu. Koryto rzeki pokrył zielony wąwóz z dostojnymi palmami, bananowcami, papajami i mango. Na północnym skraju wyspy leży kąpielisko Tarrafal, w zatoce, z piekną plażą, palmami.
Odwiedzimy także wyspę Fogo, która rozpoznawalna jest z daleka przez szczyt Pico, który ma 2829 metrów wysokości. Wyspa słynie z najlepszej kawy na świecie, która uprawiana jest u zboczy wulkanu. Poza tym ze dobrego białego wina i regionalnego sera. Fogo to także wspaniałe piaszczyste plaże z piaskiem koloru czarnego.
Dopływamy do Gambii, gdzie obowiązkowym punktem programu, jest zwiedzanie Parku Wodnego Kiang West National Park czyli najbardziej dzikiego terenu dorzecza Gambii. Park zamieszkują różne gatunki małp, guźce, antylopy i kilkaset gatunków bajecznie kolorowych ptaków. Przeprawa łodziami po kanałach parku, obserwacja wiecznie zielonych lasów namorzynowych - to tylko niektóre atrakcje tego niezwykłego miejsca.Terminy oraz szczegóły dotyczące rejsów:

Wyspy Zielonego Przylądka, Gambia, Senegal - Afryka 2015