Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XIV sekstantowe andrzejki na żaglowcu

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-11-28 - 2020-12-02

XIV Sekstantowe mikołajki na żaglowcu

Świnoujście - Szczecin

Cena: 1300 PLN

Termin rejsu: 2020-12-02 - 2020-12-06

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Tall Ships

Zlot żaglowców jest coroczną imprezą skierowaną zarówno do tych najdostojniejszych ożaglowanych olbrzymów jak również do najmniejszych turystycznych jednostek przemierzających morskie terytoria.
Konwencja The Tall Ships Races sięga roku 1938, w którym to został zorganizowany pierwszy nieoficjalny zlot żaglowców, z inicjatywy szwedzkiego kapitana Arnolda Schumburga. W zlocie tym wzięło udział 20 jednostek, zapoczątkowując tzw. „Operacje Żagiel” skierowaną do wszystkich, którzy w tradycji morskiej upatrują historię, drogowskaz, styl życia, pośród przemierzanych mil morskich.

Od pierwszego zlotu, który miał miejsce w Sztokholmie, poprzez kolejne lata, do dnia dzisiejszego w różnych nadmorskich miastach zbierają się żaglowce, które za sprawą rozwoju techniki, zaczęły odchodzić do lamusa. Nieunikniony postęp techniki sprawiał, że dla wielu ludzi czas i pieniądz zaczął odgrywać ważniejszą rolę, niż przemierzanie mil morskich na jednostkach wzbudzających podziw i dumę u niejednego Kapitana, marynarza czy zwykłego majtka. Takie emocje rządziły ludźmi, którzy nie chcieli obrócić w popiół metrów kwadratowych pokładów przemierzających morskie trasy.Konwencja TTSR związana jest z odbudową, kontynuacją tradycji morskiej na żaglowcach, ale i nie tylko. Od samego początku żaglowcom towarzyszyły mniejsze jednostki. Jachty, które jak młodsi, mniejsi bracia ramię w ramię płynęli tuż obok, czerpiąc wiele satysfakcji, dumy i radości, że właśnie jest się w tym miejscu, o tej porze i bierze się udział w tak znakomitej imprezie, jaką jest coroczny zlot żaglowców.

Pośród setek mil przemierzanych na najróżniejszych pokładach młodzi ludzie poznają nowe kultury, kraje, odkrywają między sobą historie zarówno te żeglarskie jak również lądowe. Niesamowitością konwencji TTSR jest fakt, że każdy może w zlocie wziąć udział bez względu na metry kwadratowe oskrzydlonej jednostki, czy też długości pokładu, na którym wykonuje się morską pracę. Niezapomniane chwile spędzone na morzu, w scenerii najdostojniejszych żaglowców, to niewątpliwie mobilizujące do zaplanowania wolnego czasu na pokładzie naszej jednostki, s/y Woj. Możliwość zaciągnięcia się do załogi niesie ze sobą dotarcie do przepięknych regionów basenu Morza Śródziemnego, zaznajomienie się ze śródziemnomorską kulturą, sztuką oraz odnalezienie zewu morza, który w każdym z nas głębiej lub trochę płycej gdzieś drzemie. Godzin spędzonych na morzu nie da się z niczym innym porównać, każdy dzień różni się od siebie, kolorytem morza, siłą wiatru jak również intensywnością zebranych doświadczeń oraz wrażeń.Możliwości do wypływania godzin na morzu jest stosunkowo dużo, zarówno pod względem miesiąca, wyboru akwenu, jednak okoliczności „Operacji Żagiel” są szczególne, których nie należy pominąć w planowaniu morskiej podróży. Tegoroczny zlot żaglowców wiązać się będzie z dwoma przesłaniami. Przesłaniem Giuseppe Garibaldiego, w którym zostanie upamiętniona 150 rocznica pomyślnej wyprawy Garibaldiego z północno-zachodniego wybrzeża Włoch (Genowy) do południowego wybrzeża Sycylii, nowego zjednoczonego królestwa Włoch. Garibaldi Tall Ships Regatta
Jak również z upamiętnieniem poszukiwaczy „złotego runa”, których trasą będziemy żeglować podczas Historycznych Regat Historical Seas Tall Ships Regatta 2010Moc niezapomnianych wrażeń, na przepięknym akwenie oraz jachcie ponad 13 metrowym będą możliwością do zaplanowania kolejnych żeglarskich podróży, od których nie sposób zapomnieć podczas planowania wypoczynku. Każdy rejs niesie za sobą nowe doznania, scenerie wśród których mijają kolejne dni. Niezapomniane wrażenia, ludzie, wśród których zaczyna się opowiadać własną przygodę rysowaną przez kilwater pozostawiany za rufą. Regaty oprócz piękna odwiedzanych morskich miejscowości i jednostek płynących tuż obok, niosą ze sobą rywalizacje, chęć zmierzenia się z samym sobą i olbrzymami, podążających w wspólnym kierunku. Morska podróż, rywalizacja, poznawanie samego siebie, kultury których nie sposób tak naprawdę odkryć z książek, to część znakomitych doznań, za którymi będzie się tęskniło z każdym zachodem słońca widzianym z lądu. Dlatego też nie należy dłużej czekać i już teraz przygotować się do tego rejsu, przez wpisanie się do załogi, z którą odkryje się szlak Garibaldiego bądź też morską drogę marynarzy przemierzających setki mil morskich w poszukiwaniu owianego legendą „złotego runa”.

"Żaglowiec pływa najdogodniejszym dla niego szlakiem,
natomiast statek o napędzie mechanicznym musi pływać drogą najkrótszą i najekonomiczniejszą."
Alan Villers: "Pod Żaglami"zapisy na rejsy związane z TTSR ->>