Szczególnie Polecamy

Szczecin - Bornholm - Świnoujście

Cena: 1600 PLN

Termin rejsu: 2019-04-22 - 2019-04-27

Gdynia - Liepaja/Kalmar/Bornholm/Karlskrona - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-12-05 - 2018-12-08

Najbliższe Rejsy

100 godzin pod żaglami Borchardtem

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1600 PLN

Termin rejsu: 2019-04-22 - 2019-04-27

XIII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-11-28 - 2019-12-01

XIII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-12-05 - 2018-12-08

Najbliższe Szkolenia

Manewrowanie jachtem na silniku

Cena: 599 PLN

Termin szkolenia: 2019-04-13 - 2019-04-14

Praktyczny kurs ratownictwa morskiego

Cena: 750 PLN

Termin szkolenia: 2019-06-21 - 2019-06-23

Rejsy

Rejs karnawałowy po Wyspach Kanaryjskich

Teneryfa (Marina Radazul) - Santa Cruz de Tenerife - Los Gigantes - San Sebastian de La Gomera - Las Galletas - Puerto Rico - Teneryfa (Marina Radazul)

[STW_kanary_03/2014]

Niezapomnianym przeżyciem jest odwiedzenie Wysp Kanaryjskich w okresie karnawału. Muzyka, tańce, śpiewy, uliczne parady, kolorowe stroje, występy zespołów muzycznych, zachwycające pokazy sztucznych ogni i zabawa do białego rana sprawiają, że karnawał na Wyspach Kanaryjskich jest porównywany do słynnego karnawału w Rio de Janerio! Większość z odbywających się tam w tym czasie imprez jest bezpłatna, więc w zupełności wystarczy dobry nastrój i chęć do wspólnej zabawy. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów jest wybór Królowej Karnawału.


Swój rejs po Wyspach Kanaryjskich dobrze rozpocząć od Teneryfy, w której możemy wyruszyć w dalszą drogę z Mariny Radazul. Stolicą Teneryfy, którą obowiązkowo trzeba odwiedzić jest Santa Cruz, zlokalizowane na północy wyspy. Oprócz pięknych plaż i dobrze rozbudowanego portu może ono zaoferować turystom szereg innych atrakcji. Centrum miasta stanowi rynek – Plaza Espana, na którym znajduje się pomnik Monumento de los Caisos, będący jednocześnie znakomitym punktem widokowym.


Po pamiątki najlepiej wybrać się na deptak Cale Castillo. Natomiast osoby spragnione wrażeń muzycznych mogą udać się do Sali koncertowej imponującego Auditorio de Tenerife, które zyskało już miano symbolu wyspy. Znajdując się na Wyspach Kanaryjskich warto zarezerwować swój czas na wycieczkę do Parku Narodowego Teide, w którym zobaczyć można czynny wulkan – Teide. Nie można też zapomnieć o niewielkiej, ale za to bardzo urokliwej miejscowości Los Gigantes na zachodnim wybrzeżu. Słynie ona z imponujących klifów, których wysokość sięga nawet do 600 metrów. Widok na klify z jachtu bez wątpienia zapiera dech w piersiach. Gdy będziemy mieć odrobinę szczęścia, ujrzymy delfiny, które licznie zamieszkują tutejsze wody.


Gdy poznamy już uroki Teneryfy, możemy wyruszyć w dalszą podróż i tym razem podążyć śladami… Krzysztofa Kolumba, który zanim dopłynął do nowego kontynentu, zatrzymał się na Wyspach Kanaryjskich, a w tym także na Gomerze. Jednak wyspa zasłynęła ta zasłynęła nie tylko dzięki powiązaniom z odkrywcą Ameryki, bowiem jej ogromnym atutem jest to, że podziwiać na niej można na wielu obszarach nienaruszoną, niemal dziką przyrodę. Atrakcją jest tutaj Park Narodowy "Garajonay", znajdujący się na liście UNESCO. Z kolei w wioskach takich jak: Chipude czy Las Hayas zapoznamy się z lokalną kulturą i odnajdziemy upragnioną ciszę i spokój. Spragnieni niezapomnianych widoków powinniśmy udać się na punkt widokowy Mirador de Igualero. Podczas rejsu odwiedzimy stolicę Gomery, czyli mieście San Sebastian. Miejscem wartym odwiedzenia jest tutaj dom Krzysztofa Kolumba, w którym organizowane są wystawy poświęcone podróżnikowi. Chcąc bardziej zagłębić się w historię wyspy można wybrać się do twierdzy Torre del Conde, w której znajdują się dokumenty i stare mapy.


Nie mniej interesującym obszarem jest Gran Canaria, która znana jest jako znakomite miejsce do beztroskiego wypoczynku na słonecznej plaży. Idealne warunki do leżakowania panują tutaj chociażby w kurorcie Puerto Rico. Natomiast ci, których wystraszy lekki zgiełk tego miejsca może udać się w spokojniejszej osady Agaete. Natomiast nieco na północ od niej usytuowane jest Galdar z Cueva Pintada, czyli Malowaną Jaskinią, w której zachowały się malowidła pierwotnych mieszkańców tych terenów – Guanczów.


Wróć