Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-11-29 - 2018-12-02

XII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-12-06 - 2018-12-09

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

Ferie na żaglowcu - rejs młodzieżowy

Barcelona - Baleary (Majorka, Minorka, Ibiza) - Barcelona

[KB_2014/01_Baleary]

Zapraszamy na II rejs młodzieżowy na żaglowcu s/y Kapitan Borchardt. Pożeglujemy wokół archipelagu hiszpańskich Balearów!


Barcelona
Rejs rozpoczniemy i zakończymy w przepięknej i pełnej zabytków Barcelonie. Miasto to założyli Fenicjanie, a na kartach historii było ono szarpane między innymi przez Swebów, Wandalów, Wizygotów, a w okresie walk napoleońskich stała się areną kilkukrotnych walk pomiędzy wrogimi państwami. Architektonicznie Barcelona słynie z miana najładniejszego i zarazem najdostojniejszego miasta Europy, za sprawą przepięknych zabytków.


Najsłynniejszym miejscem, łączącym ze sobą miasto z życiem portowym jest aleja La Rambla, będąca promenadą wzdłuż, której majestatycznie rosną drzewa, nadające specyficzny charakter tego miejsca. Aleja słynie również z dużej ilości kafejek i restauracji na wolnym powietrzu, które cały rok są otwarte i zapraszają przechodniów i wilków morskich, którzy wrócili z podróży. Oprócz niepretensjonalnych zabytków Barcelona słynie z ogromnego zadaszonego XIX wiecznego targu La Baqueria, pod dachem którego można znaleźć masę regionalnych przysmaków jak również wyroby rękodzielnicze. Regionu hiszpańskiego nie da się tak po prostu ominąć, dlatego też goszcząc w Barcelonie trzeba koniecznie odwiedzić takie miejsca jak: teatr operowy Opera Liceu, stanowiący jedno z najważniejszych miejsc kulturalnych, jak również Świątynię Pokutną Świętej Rodziny, której budowa nieustannie jeszcze trwa, czyniąc ją charakterystycznym, utożsamianym wręcz z samą Barceloną zabytkiem, którego budowa rozpoczęła się w 1882 roku. Zaś dla miłośników morza i historii z nim związanych nielada gratką stanie się wizyta w Museo Marítimo, wśród którego ścian została zachowana ponad 700letnia historia żeglugi barcelońskiej.Majorka
Wiecznie tętniąca życiem i rozrywką, malownicza i największa wyspa należącą do archipelagu Balearów. Jest wyspą o długości 100 km, utworzoną z wapieni mezozoicznych. Obok piękna krajobrazów słynie z truskawek, które należą do jednych z najlepszych na świecie :)
Wyspa znajduje się w odległości 82 km od brzegu Hiszpanii, łączy w sobie słoneczność piaszczystych plaż z urokliwymi wioskami, znajdującymi się w dolinach, klasztorami wznoszącymi się na szczytach wzgórz oraz z zapierającymi dech w piersiach jaskiniami.W dalszej części rejsu będzie okazja zobaczyć piaszczyste plaże Minorki i słynną Ibizę.

Między wschodnim wybrzeżem Minorki a zachodem Ibizy jest prawie 150 mil morskich, więc czeka nas sporo żeglowania.
Wróć