Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-11-29 - 2018-12-02

XII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-12-06 - 2018-12-09

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

Karnawał na sześciu wyspach

Teneryfa - Gran Canaria - Lanzarote - Fuerteventua - Teneryfa - La Gomera - La Palma - Teneryfa

[JW_kanary_01/2014]

Zapraszamy na żeglarski karnawał w bajkowym klimacie Wysp Kanaryjskich - miejscu, gdzie lato trwa 12 miesięcy a słońce świeci przez 340 dni w roku.


Platon nazywał ten archipelag Wyspami Szczęśliwymi. Położone na Oceanie Atlantyckim wyspy urzekają pięknem wulkanicznych krajobrazów, subtropikalną roślinnością, kolonialną architekturą i oryginalną kuchnią o iście hiszpańskim temperamencie.


W zależności od pogody i decyzji kapitana odwiedzimy miejscowości takie jak: Radazul (Teneryfa), Las Palmas de Gran Canaria i Pasito Blanco(Gran Canaria), Marina Rubicone (Lanzarote), Puerto del Rosario i Morro Joble (Fuerteventura), San Miguel (Teneryfa), San Sebastian de La Gomera (La Gomera) oraz Santa Cruz de Las Palmas (Las Palmas).Ciekawostką jest, że na Teneryfie znajduje się najwyższy z wulkanów położonych na atlantyckich wyspach. Pico del Teide wznosi się 3718 m n.p.m., a jego nazwa pochodzi z języka Guanczów, pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich. Tide oznaczało Piekielna Góra. Według legendy żyje w niej demon Guayota, który został pokonany przez najwyższego boga Guanczów, Achamána. Teide jest wciąż uważany za wulkan aktywny, ale jego ostatni wybuch nastąpił w 1909 roku.
Na wysokości około 2000 m n.p.m. rozłożone są równiny zwane cañadas pokryte bazaltowymi, pumeksowymi i obsydianowymi formacjami skalnymi, wśród których kręcono niektóre sceny "Gwiezdnych Wojen".Wróć