Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-11-29 - 2018-12-02

XII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-12-06 - 2018-12-09

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

Archipelag Dodekanezu

Kos - Amorgos - Paros - Santorini - Ios - Astipalea - Kos

[STW_Kos_2013]

Wyspa Kos jest jednym z najpiękniejszych miejsc archipelagu Dodekanez.


Oprócz tętniącego życiem miasta Kos, znajdują się tutaj malownicze i urokliwe wioski, żyzne doliny i zielone stoki, rozległe zatoki z przejrzystą wodą i lśniąco białe plaże niemające sobie równych w całej Grecji.


Skąpane w słońcu Kos może pochwalić się klimatem, który należy do najłagodniejszych w basenie Morza Śródziemnego. Wyspa bywa nazywana "egejskim ogrodem", gdyż drzewa i krzewy zdają się kwitnąć nieustannie. Dzięki wiatrowi meltemi wyspa jest ulubionym regionem wypoczynkowym także dla miłośników windsurfingu i innych sportów wodnych.


Sam Archipelag Dodekanezu wyłania się z Morza Egejskiego na wschód od Cyklad, bliżej wybrzeży Turcji niż Grecji. Nazwa, która oznacza "dwanaście wysp", uwzględnia jedynie te główne (Rodos, Astypalia, Kalymnos, Karpathos, Kassos, Kos, Leros, Nissyros, Patmos, Chalki, Symi, Tilos), pomijając pozostałych ponad 100 wysp i wysepek, z których 26 jest zamieszkiwanych.


Bliskość wybrzeża Turcji (tylko 5 mil morskich!) umożliwi nam zawitanie w tureckiej tawernie w Turgutreis, a może i nawet w samym Bodrum.Wróć