Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-11-29 - 2018-12-02

XII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-12-06 - 2018-12-09

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

Majówka na Balearach

Barcelona - Palma de Mallorca - Mao - Ciutadela - Alcudia - Pollenca - Cape Formentor - Elvissa - Formentera - Palma de Mallorca - Barcelona

[Baleary STW]

Na ciekawy rejs po wokół archipelagu hiszpańskich Balearów zapraszamy wszystkich młodych duchem posiadaczy dobrego humoru!


Rejs rozpoczniemy i zakończymy w przepięknej i pełnej zabytków Barcelonie. Miasto to założyli Fenicjanie, a na kartach historii było ono szarpane między innymi przez Swebów, Wandalów, Wizygotów, a w okresie walk napoleońskich stała się areną kilkukrotnych walk pomiędzy wrogimi państwami. Architektonicznie Barcelona słynie z miana najładniejszego i zarazem najdostojniejszego miasta Europy, za sprawą przepięknych zabytków.


Najsłynniejszym miejscem, łączącym ze sobą miasto z życiem portowym jest aleja La Rambla, będąca promenadą wzdłuż, której majestatycznie rosną drzewa, nadające specyficzny charakter tego miejsca. Aleja słynie również z dużej ilości kafejek i restauracji na wolnym powietrzu, które cały rok są otwarte i zapraszają przechodniów i wilków morskich, którzy wrócili z podróży. Oprócz niepretensjonalnych zabytków Barcelona słynie z ogromnego zadaszonego XIX wiecznego targu La Baqueria, pod dachem którego można znaleźć masę regionalnych przysmaków jak również wyroby rękodzielnicze. Regionu hiszpańskiego nie da się tak po prostu ominąć, dlatego też goszcząc w Barcelonie trzeba koniecznie odwiedzić takie miejsca jak: teatr operowy Opera Liceu, stanowiący jedno z najważniejszych miejsc kulturalnych, jak również Świątynię Pokutną Świętej Rodziny, której budowa nieustannie jeszcze trwa, czyniąc ją charakterystycznym, utożsamianym wręcz z samą Barceloną zabytkiem, którego budowa rozpoczęła się w 1882 roku. Zaś dla miłośników morza i historii z nim związanych nielada gratką stanie się wizyta w Museo Marítimo, wśród którego ścian została zachowana ponad 700letnia historia żeglugi barcelońskiej.Z Barcelony udamy się w kierunku wiecznie tętniącej życiem i rozrywką, malowniczej wyspy Majorka , będąca największa wyspą należącą do archipelagu Balearów. Majorka jest wyspą o długości 100 km, utworzoną z wapieni mezozoicznych. Obok piękna krajobrazów słynie z truskawek, które należą do jednych z najlepszych na świecie :)
Wyspa znajduje się w odległości 82 km od brzegu Hiszpanii, łączy w sobie słoneczność piaszczystych plaż z urokliwymi wioskami, znajdującymi się w dolinach, klasztorami wznoszącymi się na szczytach wzgórz oraz z zapierającymi dech w piersiach jaskiniami.W dalszej części rejsu będzie okazja zobaczyć piaszczyste plaże Minorki i skalistą Formenterę.

Rejs ma trasę ambitną. Między wschodnim wybrzeżem Minorki a zachodem Ibizy jest prawie 150 mil morskich, więc będzie sporo żeglowania.


Tam czekają na nas magiczne bezludne zatoczki, mnóstwo słońca i prawdziwie wyspiarski klimat tutejszych wiosek.

Na Balearach znajdziemy się jeszcze przed szczytem turystycznego sezonu, więc będziemy mieli okazję wypocząć na bajkowych plażach zanim rozpocznie się prawdziwy najazd wczasowiczów.

Atrakcją będzie też udział w słynnej imprezie w pianie na Ibizie.Wróć