Szczególnie Polecamy

_NO_RECOMMEND

Najbliższe Rejsy

XII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-11-29 - 2018-12-02

XII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 950 PLN

Termin rejsu: 2018-12-06 - 2018-12-09

Najbliższe Szkolenia

_NO_TRAINING

Rejsy

4-dniowy rejs jachtem regatowym do Liepaji

Gdynia - Liepaja - Hel - Gdynia

[2017/03/fujimo]


Adrenalina, prędkość nieosiągalna przez inne jednostki pod żaglami, które będziemy mijać na swojej drodze. Fale, słońce, morska przygoda.

Wyznaczymy sobie kurs, tak jak podczas każdego standardowego rejsu. Jednak rejs ten nie będzie taki sam, nie będzie on monotonnym wypadem na morze. Czy rejs regatowym FUJIMO będzie się czymś różnić? Z pewnością TAK! W dużej mierze trzeba wziąć pod uwagę styl pływania.

Dynamiczny, spontaniczny, podczas którego regatowe FUJIMO osiąga prędkość kilkunastu węzłów. Dzięki temu nawet odległy zakątek Bałtyku będzie dla nas w zasięgu szybciej, niż gdybyśmy mieli pożeglować inna jednostką.

FUJIMO w ciągu doby może przemierzyć dystans do 250 Mm, tym samym żaden port nadbałtycki nie jest dla nas większym wyzwaniem. Wytrzymała a przy tym lekka konstrukcja jachtu, moc potęgi pod żaglami sprawi, że rejs przybierze nieco innego wyrazu. Zacięcia, woli rywalizacji, chęci aktywnego pływania i zdobywania jeszcze większej wiary w magię żeglarstwa i jej potęgi. Po dynamicznym żeglowaniu, podczas którego w niecałą dobę osiągniemy nasze porty przeznaczenia, odpoczniemy w przepięknym miasteczkach, które ugoszczą nas pięknymi zabytkami, regionalnymi atrakcjami. Nie ważne czy żeglujemy szybko i dynamicznie, czy spokojnie, zawsze jednak osiągamy nasz cel, miejsce przeznaczenia.


Z nadmorskiej Gdyni, będącej oknem morskim na świat wyruszymy na wschód. Do państw bardzo rzadko odwiedzanych przez Polskich żeglarzy, nie wiedząc czemu. Wyjście z portu, żegluga po Zatoce Gdańskiej będzie doskonałym momentem, aby wdrążyć się w sztukę żeglarską, tak dla stałych bywalców pokładu jak tych, którzy postanowili spędzić chwilę czasu w inny sposób niż dotychczas.


Po miniciu Helu obierzemy kurs na Łotwę. Naszym celem będzie Liepaja.
Pierwsza osada w tym miejscu została założona przez plemię Kurów zajmujące się rybołówstwem (osada Lyva) , następnie została połączona z zakonem krzyżackim, przeistaczając się w osadę Libau. Na kartach historii Liepaja zahaczyła również o panowanie polskiego władcy. Zygmunt III Waza potwierdził prawa miejskie Liepaji w 1626 roku. Od II rozbioru Polski miasto było jedynym portem I Rzeczypospolitej, jednak po III rozbiorze zostało przyłączone do Cesarstwa Rosyjskiego. W XIX wieku port w Liepaji stał się kluczowym portem bałtyckim Rosji, który przyjmował towar z morza, zaś po wybudowaniu kolei również z całych terenów Rosji. Po II wojnie światowej port przestał pełnić funkcję handlową, został w nim utworzony duży port Marynarki Wojennej ZSRR z bazą nowoczesnych okrętów podwodnych. Jako port tajny port wojskowy, Lipaja była białą plamą na mapie. Pilnie strzeżono dostępu do niej zarówno z wody jak i z powietrza. Taki stan miał miejsce do roku 1991, zaś do 1994 roku Liepaja została opuszczona przez ostatnich sowietów, stając się strefą ekonomiczną, rozwijającą się prężnie.

Liepaja może poszczyć się piękną cerkwią, która w okresie komunizmu została przebudowana na halę sportową. Dziś stopniowo przywracany jest sakralny charakter tego miejsca, lecz w dalszym ciągu podłogę zdobi drewniany parkiet.
Kolejnym miejscem, którego nie można ominac bedąc w Liepaji jest więdzienie Karosta.W tym miejscu przetrzymywani i "resocjalizowani" byli marynarze, którzy dopuścili się pijaństwa, niesubordynacji lub zaniedbali swoje obowiązki.


Dla kogo jest ten rejs?
Dla każdego kto ceni sobie żeglarstwo, przygodę, prędkość i wolę walki.

Dla tych którzy kiedy kolwiek marzyli o rywalizacji i regatach.

Dla każdego kto lubi żeglować amatorsko i zawodowo.

Dla każdego kto chce poczuć w sobie wilka morskiego, pokazującego kły rozświetlone blaskiem słońca odbijającego się w falach, który zaczyna żyć wraz z wrastającą prędkością jachtu.

Kto może wziąć udział??

Zapraszamy wszystkich lubiących aktywne żeglowanie. Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Na jachcie będą dwie osoby załogi zawodowej, które wprowadzą Was w tajniki żeglowania jachtem regatowym. Wystarczy chcieć przeżyć żeglarską przygodę..

Wróć