Szczególnie Polecamy

Praktyczny kurs ratownictwa morskiego

Cena: 750 PLN

Termin szkolenia: 2019-06-21 - 2019-06-23

Manewrowanie jachtem na silniku

Cena: 599 PLN

Termin szkolenia: 2019-04-13 - 2019-04-14

Najbliższe Rejsy

100 godzin pod żaglami Borchardtem

Szczecin - Świnoujście

Cena: 1600 PLN

Termin rejsu: 2019-04-22 - 2019-04-27

XIII Sekstantowe Andrzejki

Gdynia - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-11-28 - 2019-12-01

XIII Sekstantowe Mikołajki

Gdynia - Gdynia

Cena: 990 PLN

Termin rejsu: 2019-12-05 - 2018-12-08

Najbliższe Szkolenia

Manewrowanie jachtem na silniku

Cena: 599 PLN

Termin szkolenia: 2019-04-13 - 2019-04-14

Praktyczny kurs ratownictwa morskiego

Cena: 750 PLN

Termin szkolenia: 2019-06-21 - 2019-06-23

Rejsy

FUJIMO w regatach Tall Ships Regatta - The Culture 2011 [etap 1]

Gdynia - Kłajpeda - Turku

[Fujimo_TSR_01]


Zlot żaglowców jest coroczną imprezą skierowaną zarówno do tych najdostojniejszych ożaglowanych olbrzymów jak również do najmniejszych turystycznych jednostek przemierzających morskie terytoria. Konwencja The Tall Ships Races sięga roku 1938, w którym to został zorganizowany pierwszy nieoficjalny zlot żaglowców, z inicjatywy szwedzkiego kapitana Arnolda Schumburga.

W zlocie tym wzięło udział 20 jednostek, zapoczątkowując tzw. „Operacje Żagiel” skierowaną do wszystkich, którzy w tradycji morskiej upatrują historię, drogowskaz, styl życia, wśród przemierzanych mil morskich.
Od pierwszego zlotu, który miał miejsce w Sztokholmie, poprzez kolejne lata, do dnia dzisiejszego w różnych nadmorskich miastach zbierają się żaglowce, które za sprawą rozwoju techniki, zaczęły odchodzić do lamusa. Nieunikniony postęp techniki sprawiał, że dla wielu ludzi czas i pieniądz zaczął odgrywać ważniejszą rolę, niż przemierzanie mil morskich na jednostkach wzbudzających podziw i dumę u niejednego Kapitana, marynarza czy zwykłego majtka. Takie emocje rządziły ludźmi, którzy nie chcieli obrócić w popiół metrów kwadratowych pokładów przemierzających morskie trasy.


Konwencja TTSR związana jest z odbudową, kontynuacją tradycji morskiej na żaglowcach, ale i nie tylko. Od samego początku żaglowcom towarzyszyły mniejsze jednostki. Jachty, które jak młodsi, mniejsi bracia ramię w ramię płynęli tuż obok, czerpiąc wiele satysfakcji, dumy i radości, że właśnie jest się w tym miejscu, o tej porze i bierze się udział w tak znakomitej imprezie, jaką jest coroczny zlot żaglowców.
Pośród setek mil przemierzanych na najróżniejszych pokładach młodzi ludzie poznają nowe kultury, kraje, odkrywają między sobą historie zarówno te żeglarskie jak również lądowe. Niesamowitością konwencji TTSR jest fakt, że każdy może w zlocie wziąć udział bez względu na metry kwadratowe oskrzydlenia jednostki, czy też długości pokładu, na którym wykonuje się morską pracę.Niezapomniane chwile spędzone na morzu, w scenerii najdostojniejszych żaglowców, to niewątpliwie mobilizujące do zaplanowania wolnego czasu na pokładzie naszej regatowej jednostki, s/y FUJIMO. Możliwość zaciągnięcia się do załogi niesie ze sobą dotarcie do przepięknych regionów basenu Morza Bałtyckiego, zaznajomienie się z bałtycką kulturą, sztuką oraz odnalezienie zewu morza, który w każdym z nas głębiej lub trochę płycej gdzieś drzemie. Godzin spędzonych na morzu nie da się z niczym innym porównać, każdy dzień różni się od siebie, kolorytem morza, siłą wiatru jak również intensywnością zebranych doświadczeń oraz wrażeń. Możliwości do wypływania godzin na morzu jest stosunkowo dużo, zarówno pod względem miesiąca, wyboru akwenu, jednak okoliczności „Operacji Żagiel” są szczególne, których nie należy pominąć w planowaniu morskiej podróży.


Regaty rozpoczniemy z Gdyni, morskiego okna na świat.
Po regatowym przeszkoleniu wyruszymy na wschód, obierając kurs na Kłajpedę.

Litwa ugości nas w miasteczku, znajdującym się nad Zalewem Kurońskim u ujścia rzeki Dane. Starówka miasta jest niewielka, ale zachwyca hanzeatyckim, skandynawskim charakterem. Na uwagę zasługuje XIX-wieczny teatr, dawniej chętnie odwiedzany przez Ryszarda Wagnera, a także wykorzystany przez Hitlera, który po defiladzie w 1939 roku wygłosił z jego balkonu przemówienie. Kłajpeda łączy w sobie nowoczesność i kameralny klimat nadmorskiego miasta. Gustowne knajpki położone nad rzeką Dane zachęcają do odpoczynku i chwili wytchnienia na stałym lądzie.


Podczas rywalizacji na morzu zmierzymy się z innymi jednostkami, uskrzydlonymi jachtami, którym nie odstąpimy kroku.

Regaty zakończymy w najstarszym mieście fińskim, położonym w południowo-zachodniej Finlandii, u ujścia rzeki Aura.
Turku jest jednym z najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Bałtyckiego. Nazwa miasta pochodzi od starosłowiańskiego słowa "turgu" oznaczającego "rynek, targ".


W miejście jest około 56 zabytków wartych do zwiedzenia. Te najważniejsze zostały wybudowane za czasów panowania księcia Jana III Wazy i Katarzyny Jagiellonki. Na szczególną uwagę zasługują, m.in.: Zamek Turunlinna z 1150 roku – jest to najstarszy znany zamek w Finlandii, była siedziba gubernatorów i książąt. jak również Abo Akademi – jest to najstarszy uniwersytet w Finlandii, który powstał w 1640 roku, założony przez Pera Brahe.
To ciekawych zabytków zaliczyć można również Katedrę z 1250 roku, Bazylika NMP z 1285 roku, pozostałości średniowiecznego miasta IX-XIV w. oraz Klasztor z 1443 roku.


Dla kogo jest ten rejs?
Dla każdego kto ceni sobie żeglarstwo, przygodę, prędkość i wolę walki.

Dla tych którzy kiedy kolwiek marzyli o rywalizacji i regatach.

Dla każdego kto lubi żeglować amatorsko i zawodowo.

Dla każdego kto chce poczuć w sobie wilka morskiego, pokazującego kły rozświetlone blaskiem słońca odbijającego się w falach, który zaczyna żyć wraz z wrastającą prędkością jachtu.

Wróć